Wybrane aspekty funkcjonowania OTA na polskim rynku hotelarskim [publikacja]

Adam Pawlicz

Streszczenie: Pomimo istotnego znaczenia dla rynku hotelarskiego oraz stosunkowo długiej obecności na rynku polskim, działania OTA są w Polsce przedmiotem jedynie niewielu badań naukowych. Celem niniejszego artykułu jest wskazanie na teoretyczne aspekty funkcjonowania OTA na rynku hotelarskim oraz główne problemy złożonych relacji pomiędzy OTA i przedsiębiorstwami hotelarskimi. Autor stara się również oszacować odsetek przedsiębiorstw hotelarskich w 20 największych polskich miastach współpracujących z Booking.com, OTA o największym udziale w europejskim rynku.

Słowa kluczowe: OTA, Booking.com, dystrybucja, hotelarstwo, regulacje rynku, kategoryzacja.

Pawlicz A. (2016). Wybrane aspekty funkcjonowania OTA na polskim rynku hotelarskim, „Ekonomiczne Problemy Turystyki” 2(34), 155-165. [pełny tekst]

This entry was posted in Marketing miejsc, Miasta i turystyka, Publikacje, Trendy i innowacje w turystyce by AdamPawlicz. Bookmark the permalink.

About AdamPawlicz

doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Zarządzania Turystyką na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, od 2014 roku wykłada gościnnie również na Uniwersytecie w Kłajpedzie (Litwa). Autor lub współautor ponad 100 monografii (w tym: Promocja produktu turystycznego, E-Turystyka, Rynek turystyczny), artykułów naukowych i podręczników z zakresu ekonomiki turystyki i hotelarstwa, publikacji w czasopismach branżowych (np. „Hotelarz”) oraz ekspertyz dotyczących branży hotelarskiej turystycznej i hotelarskiej. Redaktor tematyczny anglojęzycznych zeszytów naukowych „Service Management”, recenzent w „Journal of Hospitality Marketing & Management” oraz w licznych czasopismach naukowych w Polsce. Członek rad naukowych w Academica Science Journal, Uniwersytetu Tîrgu Mureş (Rumunia) oraz „Entrepreneurship” wydawanego przez SWU „Neofit Rilski”(Bułgaria).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s