MiASTA I TURYSTYKA, RECENZJE RELACJE, SPOTKANIA WYDARZENIA

MPI MPEC w Poznaniu [relacja]

MPEC to szkolenia z cyklu Meeting Professional Excellence Classes, organizowane przez polski oddział stowarzyszenia MPI. Pierwsza edycja spotkania w Poznaniu miała miejsce 29 stycznia 2018 w przestrzeniach centrum Concordia Design i poświęcona było dobrym praktykom w zarządzaniu projektami eventowymi.

mpi_mpec_poznań_png

Wydarzenia MPEC powstały z myślą o szerokim gronie dostawców usług z branży spotkań. Ich głównymi celami są edukacja oraz integracja profesjonalistów z całej Polski. Tematyka szkolenia kładła nacisk na praktykę – praca z projektem to codzienność przemysłu spotkań. Nierzadko przynosi ona wiele niespodzianek i wymaga natychmiastowej reakcji, dlatego warto wymieniać się doświadczeniami i poszerzać wiedzę o sprawdzonych rozwiązaniach, jakie mogą pomóc w przypadku sytuacji kryzysowej lub w doskonaleniu umiejętności koordynacji działań.

Jeżeli już mowa o doskonaleniu realizacji i zarządzania eventami, podzielę się kilkoma punktami, które uznane zostały wczoraj za warte uwagi, a często bywają zaniedbywane ze względu na trudności wynikające z tzw. „trójkąta ograniczeń” – dostępnego czasu, środków finansowych i zakresu zadań:

  • zakończenie projektu (ewaluacja) – wielokrotnie pomijany etap. W tej fazie dokonywana być powinna analiza silnych i słabych stron przedsięwzięcia, co pozwala na odnalezienie nowych szans na osiągnięcie korzyści i optymalizację działań w przyszłości;

  • błędy komunikacyjne – wynikające z braku lub niedokładnego zdefiniowania oczekiwań klienta oraz założeń projektu;

  • transfer ryzyka – jedna ze strategii zarządzania ryzykiem, w której przenoszone jest ono na podmiot zewnętrzny. Żeby była skuteczna, należy zabezpieczyć się umową pisemną i sprawdzić realne możliwości późniejszej egzekucji swoich praw.

 

Fotorelację ze spotkania obejrzeć można pod następującym linkiem: MPI MPEC Poznań 29.01.2018

Kolejne szkolenie MPI w Poznaniu zaplanowano na  7 sierpnia 2018 roku.


Fot. Szkolenie MPEC w Concordia Design; Monika Dembińska.

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s