TRENDY INNOWACJE

[rozmowa] Oferta dla millenialsów

Piotr Zmyślony dla „Wiadomości Turystycznych” nr 11 (425), 1-15 czerwca 2019

Tworząc dla nich ofertę, trzeba wiedzieć, że milenialsi zmieniają już mocno ograną turystykę 3E oczekując ofert tworzonych według formuły 3F.

– Czy polska branża turystyczna powinna skierować specjalną ofertę dla grupy tzw millenialsów ?

– Tak, jak najbardziej. Pytanie nie powinno brzmieć „czy”, ale „jak?”. To przecież dynamicznie powiększający się segment, więc jak można go ominąć? Za 7 lat milenialsi, którzy obecnie mają od 16 do36 lat, będą już stanowić 75% rynku pracy i sporą, bo niemal 50% część rynku nabywców usług turystycznych. Co więcej, biorąc pod uwagę ich cechy pokoleniowe, to są niemal idealni klienci biur podróży. Kierują się mocno swoimi pasjami, chcą je realizować w czasie wolnym, do którego przywiązują wielką wagę. Przyzwyczajeni są do pakietyzacji tego czasu, czyli wysokiego stopnia jego zorganizowania. No i przede wszystkim technologia, dzięki której o takiej ofercie się dowiedzą, inne sposoby komunikacji już w zasadzie nie istnieją lub są odbierane jako niewiarygodne. Dostęp do wi-fi jest dla nich tak oczywisty jak obecność wody w kranach czy prądu w gniazdkach.

– Jaka powinna być dla nich oferta?

– Tworząc dla nich ofertę, trzeba wiedzieć, że milenialsi zmieniają już mocno ograną turystykę 3E oczekując formy ofert tworzonej według formuły 3F. Tworzy ją komponent Fun, czyli nastawienie na zadowolenie, miło spędzony czas i zabawę, ale już niekoniecznie wielkie przeżycia. Następnie Friends, czyli chętne wchodzenie we wszelkie grupowe formy wypoczynku i dzielenie się w czasie rzeczywistym swoimi emocjami i poglądami, zarówno „na żywo”, jak i poprzez media społecznościowe. Trzecim elementem jest Feedback, czyli oczekiwanie na spersonalizowany komunikat zwrotny, stanowiący dla nich niezbędny element zaangażowania ich samych jak i usługodawcy. Dzięki temu stają się oni aktywnymi współtwórcami oferty pobytowej, tolerancyjnymi, ale także świadomymi swoich potrzeb. Te trzy komponenty mogą być widoczne już na poziomie usługi noclegowej, w której milenialsi docenią nie wielkość pokojów, ale wygodę przestrzeni ogólnodostępnych oraz wszelkich usług tworzących strefę relaksu. Więcej…

Więcej: Jaka oferta dla milenialsa?, rozmawiał Janusz Mincewicz, „Wiadomości Turystyczne” nr 11 (425), 1-15 czerwca 2019, s. 9.

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s