RANKINGI, RECENZJE RELACJE

Ranking czasopism naukowych poświęconych turystyce, hotelarstwu i rekreacji według CiteScore

Elsevier opublikował ranking cytowań czasopism CiteScore, oparty o bazę Elsevier/Scopus gromadzącą ponad 22,6 tys. tytułów. Profesor Bob McKercher, pracujący w School of Hotel and Tourism Management funkcjonującej w ramach The Hong Kong Polytechnic University, udostępnił listę czasopism poświęconych turystyce, hotelarstwu i rekreacji, wyodrębnioną jako subranking z ogólnego rankingu.

Lista liczy 84 czasopisma, z czego 59 należy do kategorii tradycyjnych (poświeconych ściśle tematyce turystycznej). Wyłania się z niej w miarę pozytywny obraz kondycji dokonań naukowych o tematyce turystycznej. Tourism Mangement, który otwiera ranking, znajduje się wśród pierwszych 2,5% wszystkich czasopism znajdujących się w bazie Elsevier/Scopus. Z kolei pierwszych sześć czasopism poświęconych turystyce zawiera się w pierwszych 7% listy ogólnej, którą można przestudiować pod tym adresem.

Listę czasopism poświęconych turystyce, hotelarstwu i rekreacji publikujemy dzięki uprzejmości i zgodzie prof. Boba McKerchera.

Ranking czasopism naukowych poświęconych turystyce, hotelarstwu i rekreacji [PDF].

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s