MARKETING MIEJSC, SPOTKANIA WYDARZENIA

Wpływ ekonomiczny wydarzeń targowych – UFI – Oxford Economics – SISO

Global Economic Impact

Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego (UFI), Oxford Economics i SISO (Society of Independent Show Organizers) opublikowały badanie wpływu ekonomicznego wydarzeń targowych na gospodarkę światową. To pierwszy tego rodzaju raport, który zasięgiem objął regiony Afryki, Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, Europy oraz Bliskiego Wschodu.  

 

Całkowity udział branży targowej w 2018 roku w globalnym PKB wyniósł 167 miliardów euro. Organizacja 32 000 wydarzeń wystawienniczych w 180 krajach zapewniła ponad 3,2 miliona miejsc pracy, zgromadziła 303 milony odwiedzających oraz 4,5 miliona wystawców.

 

infographic

Wiodącymi regionami w branży targowej są Europa i Ameryka Północna. W Europie zaobserwowano najwyższą koncentrację odwiedzających i wystawców, odpowiednio 112 milinów i 1,3 miliona osób. Z kolei w Ameryce Północnej odnotowano najwyższy całkowity PKB osiągnięty z działalności targowej – 78,2 miliardów euro oraz odsetek zatrudnionych – ok. 40%.

 

1

 

Economic impacts by region (total GDP impacts)

 

Do 10. państw o najwyższym wytworzonym PKB z działalności targowej zaliczają się Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Indie, Brazylia, Włochy i Kanada. Polska znalazła się w zestawieniu na 24. miejscu.

countryGDP

 

Pełen raport można pobrać ze strony internetowej UFI pod adresem: www.ufi.org/research.


Materiały graficzne: UFI.
Wykresy i tabela: Monika Dembińska na podstawie raportu Global Economic Impact of Exhibitions,2019, UFI, Oxford Economics i SISO.

 

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s