MiASTA I TURYSTYKA, SPOTKANIA WYDARZENIA, ZARZĄDZANIE TURYSTYKĄ

Global Science & Convention Alliance (GSCA): reaktywacja

GSCA_Network

Po okresie zawieszenia działalności na rynek spotkań powrócił alians założony w 2013 roku przez Adelaide Convention Bureaux, Daejeon International Marketing  Enterprise, Hyderabad Convention Visitors Bureau i Toulouse Convention Bureau. Do Global Science & Convention Alliance, obok wymienionych miast, należą również Praga i Oslo.

Misja, role, cele

W przeciwieństwie do najbardziej znanych aliansów metropolii światowych, takich jak BestCities Global Alliance lub Global Association Hubs Partnership, GSCA tworzą ośrodki miejskie o mniejszym znaczeniu gospodarczym na arenie międzynarodowej (za wyjątek w tej grupie można uznać Oslo). Tym bardziej zasadne są założenia strategiczne aliansu oparte na transferze wiedzy między partnerami oraz specjalizacji, co prowadzić ma do wzmacniania ich statusu i poprawy sytuacji ekonomicznej. Sześć miast członkowskich skupia się na sektorach wysokich technologii (IT i telekomunikacji, robotyki, inżynierii lotniczej i kosmicznej, medycyny oraz biotechnologii) i dąży do:

  • obniżenia poziomu asymetrii informacji rynkowej i budowania wartości dodanej dla stowarzyszeń poprzez wspólne pozyskiwanie i wymianę informacji o potrzebach stowarzyszeń oraz procesie biddingu,
  • usprawnienia procesu pozyskiwania wydarzeń w wyniku zbudowanej bazy danych
    o potencjalnych klientach,
  • uzyskania efektów synergii (cyrkulacji kongresów i konferencji między miastami członkowskimi, bardziej efektywnego wykorzystania posiadanych zasobów),
  • dostępu do nowych rynków,
  • osiągnięcia długoterminowych korzyści wynikających z organizacji kongresów naukowych (rozwoju lokalnych instytucji badawczych, integracji miejscowych środowisk ambasadorów, zdobycia pozycji lidera na rynku).

Rozwój globalny

Global Science & Convention Alliance gromadzi obecnie przedstawicieli Europy, Australii i Azji. GSCA planuje poszerzenie zasięgu funkcjonowania o convention bureaux z Afryki i Ameryki Północnej oraz Południowej. Zamiar dalszej ekspansji wynika ze starań utworzenia w pełni umiędzynarodowionego sojuszu, który posiada reprezentantów każdego z kontynentów.

 


Więcej:

www.global-science-alliance.com

Boardroom,AN EVENTFUL PATH TO DISRUPTIVE LEADERSHIP, November 2018.

Durso, Ch. (2013). The Knowledge Alliance, PCMA Convene Magazine.

France Congres Evenements. (2013). Toulouse and the GSCA: Great news for year 2013.

Getting to know Global Science Convention Alliance

 

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s